Widzew Łódź pożegnał się remisem

Remisem w wyjazdowym meczu ostatniej 34. kolejki rozgrywki I ligi zakończyli piłkarze Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zremisowali z Olimpią Grudziądz 1:1 (1:0). Łodzianie prowadzili po pierwszej odsłonie po golu Veljko Batrovicia, ale w drugiej połowie dali sobie strzelić gola i ostatecznie podzielili się w Grudziądzu punktami.

Pojedynek rozpoczął się od dominacji gospodarzy. Sporo pracy miał przede wszystkim Maciej Krakowiak, który wielokrotnie ratował łodzian przed stratą bramki. Golkiper Widzewa dwoił się i troił w bramce wychodząc wielokrotnie z opresji. Niespodziewanie tuż przed przerwą goście zdołali strzelić bramkę. W sytuacji sam na sam z ekswidzewiakiem Bartoszem Fabiniakiem znalazł się Veljko Batrović i pewnie posłał piłkę do siatki.

Na początku drugiej odsłony z negatywnej strony dali o sobie znać sympatycy Widzewa. Z sektorów zajmowanych przez kibiców z Łodzi jedna z rzuconych rac trafiła w sędziego asystenta i na kilka minut mecz został przerwany. Tuż po wznowieniu gry od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. W 61. minucie wyrównującego gola zdobył Rok Elsner, który wykorzystał świetne podanie Marcina Kaczmarka. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie choć gospodarze ten pojedynek kończyli w dziesiątkę. Czerwoną kartką za dwie żółte w 90. minucie ukarany został Denis Popović.

Olimpia Grudziądz – Widzew Łódź 1:1 (0:1)
Rok Elsner 61 – Veljko Batrović 42

Widzew: Maciej Krakowiak – Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Kasperkiewicz, Szymon Zgarda, Kosuke Kimura – Mateusz Janiec (78′ Marcin Kozłowski), Maksymilian Rozwandowicz, Mariusz Rybicki, Veljko Batrović, Tomasz Lisowski ż – David Kwiek.