Pięć minut Kamila Potakowskiego

Remisem 3:3 (0:3) zakończyło się rozegrane awansem spotkanie przedostatniej 29. kolejki łódzkiej klasy okręgowej pomiędzy KKS Koluszki a LZS Justynów. Gospodarze przegrywali do przerwy 0:3, ale po zmianie stron zdołali odrobić straty. W ciągu pięciu minut trzy gole zdobył Kamil Potakowski (na zdjęciu po prawej) i ten pojedynek zakończył się remisem.

Punktów jak powietrza potrzebowali piłkarze z Justynowa. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 5. minucie po rajdzie prawą stroną boiska w pole karne dośrodkował Kajetan Cegielski, a tam pewnie piłkę do siatki głową posłał Jakub Sapiński. Szybko strzelona bramka uspokoiła poczynania przyjezdnych. Koluszkowianie starali się długo konstruować akcje, ale często gubili piłkę w środku pola. W 22. minucie fatalny błąd popełnił Michał Dymowicz, który podał piłkę pod nogi Jaromira Bergiela. Napastnik gości nie miał w tej sytuacji żadnych problemów z pokonaniem Rafała Adamczyka. Piłkarze z Justynowa poszli za ciosem. Prawie dziesięć minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bergiel.

Słowa trenera Leszka Warchoła wypowiedziane w szatni musiały być bardzo ostre ponieważ druga odsłonę miejscowi rozpoczęli z wielkim animuszem. W ciągu pięciu minut gości znokautował Kamil Potakowski. Pomocnik gospodarzy trzykrotnie przedarł się w pole karne rywali i trzykrotnie pewnie pokonał Pawła Worotnickiego. Na ponad pół godziny przed końcem spotkanie rozpoczęło się od nowa. Pojedynek się wyrównał i obie drużyny miały swoje okazje na gola. Rywalizacja w ostatnim kwadransie toczyła się w fatalnych warunkach. Nad stadionem przeszła prawdziwa nawałnica przy silnym, porywistym wietrze, błyskawicach i grzmotach. Mimo wszystko pojedynek udało się rozegrać do końca. KKS Koluszki zremisował z LZS Justynów 3:3.

KKS Koluszki – LZS Justynów 3:3 (0:3)
Kamil Potakowski 52, 55, 57 – Jakub Sapiński 5, Jaromir Bergiel 22, 33

Koluszki: Adamczyk – Chrustowski (46′ Sztuka), Dymowicz (46′ Jeżyk), Kwiatkowski, H. Marczyk – Potakowski, Gicel, A. Perek (46′ Skorzycki), Kaźmierczak – A. Marczyk, J. Perek.

Justynów: Worotnicki – Szumicki, Pankiewicz, Pawlak, Knys – Kurzawski, Cegielski, Gajewski, Biernacki – Bergiel, Sapiński.

Szymon Michniewicz, Tomasz Ksyta, Piotr NiemiecSpotkanie jako sędzia główny poprowadził Tomasz Ksyta. Pierwszym asystentem był Szymon Michniewicz, a drugim Piotr Niemiec. Wszyscy arbitrzy reprezentowali Wydział Sędziowski z Łodzi.