Błękitni nie dali rady Zjednoczonym

W spotkaniu kończącym 3. kolejkę II grupy łódzkiej klasy A Błękitni Dmosin przegrali z rezerwami Zjednoczonych Stryków 0:1 (0:1). Tym samym gospodarze ponieśli drugą porażkę w tym sezonie, a goście odnieśli drugie zwycięstwo na wyjeździe. Jedynego gola zdobył Michał Stawiany.

Początek pojedynku nie był porywający. Grę prowadzili przyjezdni, ale nie potrafili skonstruować składnej akcji zakończonej uderzeniem na bramkę. Błękitni starali się grać pewnie w obronie, ale nie mieli przy tym pomysłu na przeprowadzanie akcji ofensywnych. Często poczynaniami obu ekip rządził przypadek. W 29. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się pod nogami Michała Stawianego, który z bliskiej odległości pokonał Karola Kasprzyka. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale mieli problemy z wykończeniem akcji. Na przerwę obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 0:1.

Drugą połowę bardzo ambitnie rozpoczęli dmosinianie, którzy z biegiem czasu zaczęli osiągać przewagę. Goście starali się trzymać piłkę na połowie rywali i w miarę możliwości szukać okazji na podwyższenie korzystnego rezultatu. Na ciekawsze momenty trzeba było poczekać do samej końcówki. Bliżsi sukcesu byli Błękitni. W 87. minucie po dośrodkowaniu w pole karne fatalnie interweniował Maciej Zyguła, który był bliski samobójczego gola. W doliczonym czasie gry piłkę meczową zmarnował Tomasz Zuchowski, który wychodząc sam na sam z Przemysławem Piotrowskim przeniósł piłkę nad golkiperem, ale nie trafił w bramkę. Strykowianie dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka i wywieźli z Dmosina trzy punkty.

Błękitni Dmosin – Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1)