LUKS Bałucz w komfortowej sytuacji

Zaledwie dwie wiosenne kolejki sprawiły, że LUKS Bałucz umocnił się na prowadzeniu w tabeli sieradzkiej klasy okręgowej i jest na najlepszej drodze do wygrania ligi. LUKS pokonał w bardzo ważnym spotkaniu GKS Orkan Buczek 2:0 (2:0) i ma nad zespołem Jacka Berensztajna już siedem punktów przewagi.

Tuż po sobotnim spotkaniu IV ligi Astoria Szczerców – Zjednoczeni Stryków trener Astorii Jacek Popek udał się w drogę do Bałucza. Wszedł na boisko w 23. minucie, ale w tym momencie jego zespół przegrywał już 0:2. W 3. minucie Welsama Pereirę pokonał supersnajper drużyny Antoniego Dąbrowskiego Piotr Burski, a siedem minut później na 2:0 podwyższył Mariusz Woźniak. Do końca wynik nie uległ już zmianie. Punkty w 19. kolejce stracił również LKS Kwiatkowice, który zremisował 3:3 z Czarnymi Rząśnia. 20. kolejka sieradzkiej okręgówki rozegrana zostanie w Wielką Sobotę. Lider z Bałucza zagra w Wieluniu z WKS, LKS Kwiatkowice w Skomlinie z Victorią, Gal Gaz Galewice pojedzie do Rząśni, a czwarty w tabeli Orkan podejmie LKS Kobierzycko.

Klub z Bałucza ma pięć punktów przewagi nad LKS Kwiatkowice i pewne jest to, że Wielkanoc spędzi na pierwszym miejscu w tabeli. Najważniejsze mecze dla układu w górnej części tabeli zespół trenera Dąbrowskiego rozegra w kwietniu. Najpierw podejmie Czarnych Rząśnia (2 kwietnia), a następnie zagra w Kwiatkowicach z LKS (23/24 kwietnia). Te spotkania mogą dać odpowiedź na pytanie czy klub dowodzony przez Józefa Rychlika zagra w przyszłym sezonie w IV lidze łódzkiej.