Bałucz pokazał Czarnym miejsce w szeregu

Ci, którzy liczyli na niespodziankę w spotkaniu LUKS Bałucz – Czarni Rząśnia srodze się zawiedli. Lider sieradzkiej klasy okręgowej odniósł nadspodziewanie łatwe zwycięstwo. Pokonał piąty zespół w tabeli aż 8:2 (6:2)! Cztery z ośmiu bramek zdobył dla Bałucza Piotr Burski – lider klasyfikacji strzelców sieradzkiej okręgówki.

Wygrane odniosły także pozostałe zespoły z ligowej czołówki. LKS Kwiatkowice rozbił Unię Sulmierzyce 7:0 (2:0), a niezawodni bracia Szymankowie zdobyli pięć bramek. Kamil strzelił trzy, a Dariusz dwa gole. Gal Gaz Galewice męczył się do przerwy z najsłabszą w tabeli Victorią Skomlin, przegrywając 0:1. Po przerwie zdobył jednak pięć bramek i wygrał mecz 5:1. Najtrudniejszy mecz miał Orkan Buczek, który po golu Damiana Ciepluchy wygrał skromnie w Widawie z miejscową Widawią 1:0. Nie poddaje się w walce o utrzymanie GLKS Strzelce Wielkie. Zespół Tomasza Augustyniaka pokonał w Brąszewicach miejscowy LZS 2:0 (2:0), a jedną z bramek zdobył syn trenera Damian.