Wiceprezes OZPN nie strzelił karnego

Do ostatniej kolejki o utrzymanie w piotrkowskiej klasie A (grupa II) musiał walczyć LUKS Gomunice – klub, w którego barwach występuje wiceprezes OZPN Piotrków Szymon Serwa (na zdjęciu z lewej), a także były reprezentant Polski Jacek Berensztajn. Gomuniczanie wygrali najważniejszy mecz sezonu ze Startem Lgota Wielka 1:0 (0:0) i zachowali tym samym ligowy byt.

Już w 3. minucie mogło być 1:0 dla Gomunic, ale Szymon Serwa nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę później rzut wolny wykonywał Jacek Berensztajn. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki Startu. Była to kolejna poprzeczka najbardziej doświadczonego gracza Gomunic, który wiosną godził grę w LUKS z trenerską pracą w Orkanie Buczek. Starszych kolegów wyręczył w drugiej połowie najskuteczniejszy gracz LUKS Jakub Frukacz. Dzięki jego bramce Gomunice wygrały 1:0 i w przyszłym sezonie zagrają w klasie A.