Patryk Zielonka przedłużył piękną serię

Jedna z najdłuższych serii zwycięstw ligowych w historii naszego województwa została przedłużona do 29! Stal Niewiadów wygrała wyjazdowy mecz ze Startem Lgota Wielka 2:1 (1:1) i w tym sezonie może nadal pochwalić się mianem drużyny, która nie straciła punktu. Rekordową liczbę dają wygrane z tego sezonu plus dziewięć triumfów z poprzedniego.

Wydawało się, że 3 maja może przerwać triumfalny marsz Stalówki. Niewiadowianie od kilku dni świętowali awans do IV ligi łódzkiej, a bliscy byli utraty punktów ze Startem Lgota Wielka. Miejscowi prowadzili 1:0 po trafieniu Damiana Rozpendka, a do przerwy był remis 1:1. Ostatnia akcja meczu przyniosła bramkę liderowi. Przepięknym strzałem popisał się Patryk Zielonka i bramkarz Startu musiał wyciągać piłkę z siatki. Osiem bramek zobaczyli kibice w Tomaszowie Mazowieckim. Świt Kamieńsk obronił pozycję wicelidera, pokonując Lechię II 5:3 (1:0). Wysokiej porażki doznał Włókniarz Moszczenica, który dostał lekcję futbolu od będącej w wysokiej formie Astorii Szczerców.

GUKS Gorzkowice – Szczerbiec Wolbórz 2:0 (0:0)