ŁKS lepszy od drugoligowca z Kalisza

Pierwszoligowy ŁKS Łódź wygrał na boisku przy ulicy Minerskiej mecz sparingowy z występującym w II lidze KKS Kalisz 3:1 (2:0). Było to drugie sparingowe zwycięstwo podopiecznych trenera Kibu Vicuny. Na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej pokonali występującą w ekstraklasie Stal Mielec 2:0 (1:0). W najbliższą sobotę spotkają się na stadionie przy alei Unii 2 z Koroną Kielce.

Wygrana gospodarzy jest zasłużona, w trakcie całego spotkania łodzianie byli zespołem lepszym. Na prowadzenie wyszli w 17. minucie po golu Pirulo. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Michał Trąbka. Na początku drugiej połowy kaliszanie strzelili gola kontaktowego, ale w 84. minucie wynik spotkania ustalił Piotr Janczukowicz.

ŁKS Łódź – KKS Kalisz 3:1 (2:0)
Bramki: Pirulo 18, Michał Trąbka 43, Piotr Januczkowicz 84 – Mateusz Majewski 47-karny

ŁKS: Kozioł (60′ Arndt) – Bąkowicz (60′ Szeliga), Dąbrowski (60′ Tosik), Marciniak (60′ Sobociński), Klimczak (60′ Koprowski) – Pirulo (60′ Wolski), Rozwandowicz (60′ Gryszkiewicz), Rygaard (60′ Kuźma), Trąbka (60′ Ricardinho), Kelechukwu (60′ Moreno) – Jurić (60′ Janczukowicz).