ŁKS II zakończył rok porażką w Chojnicach

To już koniec drugoligowych zmagań w 2023 roku. ŁKS II Łódź, który jest beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej, przegrał wyjazdowe spotkanie 20. kolejki w Chojnicach z miejscową Chojniczanką 2:3. Do przerwy łodzianie prowadzili 1:0, a bramkę strzelił Oliwier Sławiński. Już osiem minut po wznowieniu gospodarze wygrywali jednak 2:1.

Michała Kołbę pokonał dwukrotnie, w odstępie zaledwie czterech minut, Antoni Prałat. W 77. minucie na 3:1 dla Chojniczanki podwyższył Wojciech Szumilas. ŁKS II walczył jednak do końca i w 81. minucie rozmiary porażki zmniejszył Oskar Koprowski. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

W 20 meczach ŁKS II Łódź wywalczył 28 punktów. Złożyło się na to osiem wygranych, cztery remisy i osiem porażek. Drużyna trenerów Marcina Matysiaka i Marcina Pogorzały strzeliła 32 bramki, a straciła trzydzieści.

Chojniczanka Chojnice – ŁKS II Łódź 3:2 (0:1)
Bramki: Antoni Prałat 49, 53, Wojciech Szumilas 77 – Oliwier Sławiński 18, Oskar Koprowski 81

ŁKS II: Kołba – Bąkowicz (41′ Glapka), Ślęzak, Koprowski ż, Wszołek – Młynarczyk (72′ Siwek), Pawłowski, Łabędzki, Ricardo Goncalves (72′ Dynel), Fase (46′ Lipień) – Sławiński (86′ Iwańczyk)