Widzew przełamał wieloletnią klątwę

Na wypełnionym po brzegi stadionie przy Piłsudskiego w niedzielne popołudnie Widzew Łódź zmierzył się w ekstraklasowym meczu z Legią Warszawa, która triumfowała w pierwszym spotkaniu tych ekip 3:1. Zespołowi Daniela Myśliwca udał się rewanż. Hitowe starcie, które prowadził Szymon Marciniak, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Przed rozpoczęciem meczu sternik Widzewa Tomasz Stamirowski uhonorował znakomitego niegdyś piłkarza łodzian Piotra Szarpaka koszulką z jego nazwiskiem i numerem 13. Z kolei już w 1. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, ale piłkę po strzale Marca Guala wybił na rzut rożny Rafał Gikiewicz. Kilka minut później Japończyk Ryoya Morishita trafił nawet do łódzkiej bramki, ale Szymon Marciniak uznał, że był na spalonym. Łodzianie odpowiedzieli szybką akcją i wślizgiem Imada Rondicia, po którym piłka minęła słupek. Z kolei w 25. minucie znakomitą okazję na gola zmarnował Marc Gual. Tuż przed końcem pierwszej połowy Imad Rondić próbował zaskoczyć bramkarza Legii Dominika Hładuna, ale minimalnie spudłował.

Pierwszy celny strzał w drugiej połowie miał miejsce w 54. minucie, ale Marc Gual nie zaskoczył widzewskiego bramkarza, który był na posterunku. W 83. minucie łodzianin Andrejs Ciganiks próbował z kolei pokonać bramkarza Legii, ale jego strzał zablokowali obrońcy gości. Chwilę później ze strzałem zwlekał Bartłomiej Pawłowski i piłka padła łupem obrońców ze stolicy. Sędzia Szymon Marciniak doliczył aż siedem minut do podstawowego czasu gry. Znakomitą okazję na gola miał rezerwowy piłkarzy Legii Bartosz Kapustka, ale strzelił wprost w Rafała Gikiewicza. To co nie udało się gościom, powiodło się łodzianom. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę do bramki Dominika Hładuna  wpakował niepilnowany w polu karnym Fran Alvarez.

Widzewiacy mają na koncie 31 punktów i zajmują 10 miejsce w tabeli. Legioniści z 38 punktami są na miejscu szóstym.

Kolejny mecz o punkty podopieczni trenera Daniela Myśliwca rozegrają w najbliższą sobotę (16 marca) w Krakowie z Cracovią. Początek spotkania zaplanowano na 12:30.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Fran Alvarez 90+3

Widzew: Gikiewicz – Kastrati ż (46′ Zieliński), Żyro, Szota, Luis Silva (75′ Ciganiks) – Kun (75′ Hanousek), Alvarez, Pawłowski, Nunes (90′ Miloś) – Klimek (90′ Tkacz), Rondić.