Dziewiąte zwycięstwo Neru Poddębice

Ner Poddębice po raz dziewiąty w tym sezonie dopisał do swojego konta komplet punktów, podtrzymując passę meczów bez porażki. W ramach 12. kolejki rozgrywek IV ligi łódzkiej, dzięki rzutowi karnemu podyktowanemu na chwilę przed końcem spotkania, poddębiczanie pokonali przed własną publicznością Włókniarza Moszczenica 2:1 (1:0).

Podopieczni Witolda Obarka, faworyci sobotniego pojedynku, bardzo szybko zdołali wyjść na prowadzenie. Wiceliderowi wystarczyło zaledwie sześć minut by po strzale Dariusza Jarczewskiego cieszyć się ze zdobytej bramki i – jak się wydawało – uczynienia pierwszego kroku do pewnego zwycięstwa. Kolejne gole nie chciały jednak wpadać, pomimo wypracowania wielu dogodnych sytuacji. Także po przerwie szczęście nie sprzyjało poddębiczanom, którzy choć wielokrotnie mieli świetne okazje, to jednak nie byli w stanie umieścić piłki w siatce.

W końcu znanemu przysłowiu o mszczących się niewykorzystanych sytuacjach stało się zadość. Czekający na możliwość wyjścia z kontrą goście ruszyli do przodu i aż dwukrotnie pokonali strzegącego bramki Neru Macieja Marciniaka. Za pierwszym razem arbiter uznał jednak, że wcześniejsze dośrodkowanie zostało wykonane już zza końcowej linii boiska i gola nie zaliczył. Przy drugim strzale nie miał już żadnych wątpliwości i trafienie Adriana Jańca na niecały kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego pozwoliło moszczeniczanom wyrównać i mieć nadzieję na wywiezienie z Poddębic chociaż jednego punktu. Zapewne tak właśnie by było, gdyby nie sytuacja z osiemdziesiątej trzeciej minuty. Wtedy to zakotłowało się pod bramką gości i ostatecznie arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Jakub Owczarek, dając gospodarzom pomimo wszystko zasłużone zwycięstwo.

Ner Poddębice – Włókniarz Moszczenica 2:1 (1:0)
Bramki: Dariusz Jarczewski 6, Jakub Owczarek 83-karny – Adrian Janiec 79

Ner Poddębice: Marciniak – Kowalczyk, Dopierała, Owczarek – Ziober ż, Woźniak, Czekalski, Jarczewski (80′ Szmytka), Jurkowski – Rachubiński, Okoński (46′ Świątkiewicz).

Włókniarz Moszczenica: Ćwikła – Świątek ż, Godala, Stańczyk, Wybodeł – Kuchta, Janiec, Staniaszek, J. Brylikowski – Jachymski, M. Brylikowski.

Autor tekstu: MW, źródło zdjęcia: nerpoddebice.futbolowo.pl