Stal Niewiadów przeszła do historii

Nikt tego już nie odbierze Stali Niewiadów. Pokonując w sobotę Zapał Krzętów 4:0 (2:0) Stalówka osiągnęła to, co sobie założyła przed rundą wiosenną. Wygrała wszystkie mecze w sezonie 2016/2017 piotrkowskiej klasy okręgowej. Jeśli do 26 spotkań doliczymy dziewięć z poprzedniego sezonu to wyjdzie nam niesamowita seria 35 wygranych ligowych spotkań z rzędu.

Zapał Krzętów chciał sprawić wielką niespodziankę i powalczyć o przynajmniej remis. Jednak już przed przerwą dwukrotnie do bramki gości trafił król strzelców piotrkowskiej klasy okręgowej Adrian Gaugier. W drugiej połowie Stal dołożyła jeszcze dwa gole i wygrała 4:0. Wicemistrzem klasy okręgowej została Astoria Szczerców, która straciła do Stali aż 24 punkty. Na trzecim miejscu uplasował się Świt Kamieńsk.

LKS Lubochnia – Szczerbiec Wolbórz 0:2 (0:2)
(Patryk Tomaszczyk 15, Norbert Sypułek 41)
MGKS Drzewica – GUKS Gorzkowice 1:0 (1:0)