Widzew rozpoczął od pewnej wygranej

W najlepszy możliwy sposób rozpoczął pierwszoligowy sezon Widzew Łódź. Drużyna trenera Janusza Niedźwiedzia pokonała przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz 3:0 (2:0) będąc od pierwszej do ostatniej minuty meczu zespołem zdecydowanie lepszym. Już do przerwy widzewiacy wygrywali dwoma trafieniami.

Wynik otworzył w 19. minucie Michał Grudniewski, który wykorzystał asystę Pawła Zielińskiego. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 2:0, a tym razem do siatki Sączersów trafił Karol Danielak. Asystował mu przy bramce Dominik Kun. Po zmianie stron napór widzewiaków nie słabł. Chcieli strzelać kolejne bramki i w 64. minucie Paweł Tomczyk podwyższył na 3:0 po rzucie karnym. Wygrana jak najbardziej zasłużona, a kibiców może cieszyć skuteczna i ofensywna gra Widzewa. Taką piłkę chce się oglądać.

Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)
Bramki: Michał Grudniewski 19, Karol Danielak 40, Paweł Tomczyk 64-karny

Widzew: Wrąbel – Zieliński, Stępiński, Grudniewski, Gołębiowski (87′ Becht) – Danielak ż (88′ Karasek), Hanousek (75′ Letniowski), Kun, Michalski (81′ Abdul Aziz Tetteh) – Tomczyk (87′ Guzdek)

8 sierpnia (również o 12:40) Widzew zmierzy się w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem w spotkaniu 2. kolejki I ligi.