Miłe złego początki w Gdyni

Pierwszej porażki w bieżącym sezonie w I lidze doznał Widzew Łódź. Po trzech wygranych z rzędu drużyna trenera Janusza Niedźwiedzia przegrała w Gdyni z Arką 1:3 (1:1). Mecz zaczął się znakomicie dla łodzian. W 10. minucie prowadzenie uzyskał Marek Hanousek. Widzew stracił jednak gola do szatni, a w drugiej połowie Jakub Wrąbel skapitulował jeszcze dwukrotnie.

Dziesiąta minuta przyniosła bramkę dla Widzewa, który prowadząc 1:0 miał w pierwszej połowie jeszcze kilka innych znakomitych okazji aby podwyższyć prowadzenie. Bramkę zdobyła jednak Arka, a konkretnie Olaf Kobacki, który wykorzystał dośrodkowanie Huberta Adamczyka.

Po zmianie stron Arka uzyskała przewagę. W 69. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Kobacki, a widzewiaków dobił nie kto inny jak stary, dobry znajomy Karol Czubak ustalając wynik spotkania na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Arka Gdynia – Widzew Łódź 3:1 (1:1)
Bramki: Olaf Kobacki 45, 69, Karol Czubak 81 – Marek Hanousek 10

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Dejewski ż, Nowak, Zieliński – Hanousek, Abdul Aziz Tetteh (68′ Mucha), Gołębiowski ż (73′ Guzdek), Letniowski ż (68′ Danielak), Kun (21′ Michalski ż) – Tomczyk (73′ Nunes)