Pelikan wreszcie wygrał

W świątecznych nastrojach opuszczali dziś stadion kibice Pelikana Łowicz. Ich zespół wygrał w meczu II ligi (grupa wschodnia) z Puszczą Niepołomice 1:0 (0:0) i tym samym wreszcie zainkasował komplet punktów. Zwycięską bramkę zdobył w 77. minucie spotkania Mariusz Solecki.

Goście z Niepołomic zajmują ostatnią pozycję w tabeli, lecz Puszcza to nie ta sama drużyna co jesienią. Jakości gry dodali nowo sprowadzeni Tomasz Moskała oraz Marcin Bojarski.

Mecz rozpoczął się od gry w środkowej strefie boiska. Mało było akcji podbramkowych, obie drużyny za wszelką cenę nie chciały stracić bramki. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W 10 minucie po rzucie rożnym piłka spada na nogę Moskały, jednak filigranowy napastnik uderza nad poprzeczka. Pelikan 7 minut później odpowiada niecelnym strzałem Łochowskiego. Za chwile Wyszogrodzki ładnie manewruje rywali i uderza na bramkę Kwedyczenki. Bramkarz wybija piłkę przed siebie lecz tam nie ma żadnego zawodnika Pelikana.  W 40 minucie po rzucie wolnym z  30 metra piłka przypadkowo trafia do Łakomego, który uderza zbyt lekko wprost w ręce bramkarza. Do przerwy  wynik bezbramkowy.

Druga odsłona rozpoczyna się od ataków gospodarzy. Patryk Pomianowski przedziera się  prawa strona boiska  wykłada piłkę na szósty metr do Mariusza Soleckiego. Strzał blokują zawodnicy Puszczy. Pelikan nadal atakuje, goście starają się kontratakować. I tak w 63  minucie idzie groźna kontra, lecz w ostatnim momencie Pomianowski i Łochowski wyjaśniają sytuację. Biało-zieloni objęli prowadzenie w 77 minucie za sprawą Soleckiego, który otrzymał doskonałe podanie od Kowalczyka. W 82 minucie  boiska na noszach opuszcza Wyszogrodzki. Pod koniec meczu groźny strzał Michała Adamczyka blokują ofiarnie obrońcy. Do ostatniego gwizdka meczu wynik nie uległ zmianie.

Upragnione trzy punkty pozostają w Łowiczu. Należy podkreślić iż  łowicka defensywa spisywała się dzisiaj bardzo dobrze. Styl gry nie był najlepszy, ale w walce o utrzymanie liczą się  punkty. W następnej kolejce  zespół Roberta Wilka zagra przed własną publicznością z Wigrami Suwałki. Po wygranej Ptaki z 30 punktami na koncie zajmują 13 pozycję.

Pelikan Łowicz – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
Bramka: Mariusz Solecki 77

Pelikan: Sabela – Gawlik (62′ Adamczyk), Gołka, Brodecki, Łakomy – Pomianowski (72′ Kosiorek), Łochowski, Gamla, Wyszogrodzki (82′ Marcinkiewicz) – Solecki, Kowalczyk.
Trener: Robert Wilk

Autor: Tomasz Ścibor