Pierwsze punkty dla Sieradza

Pojawiły się pierwsze punkty w rundzie wiosennej na koncie zawodniczek MOSiR Sieradz. W spotkaniu 13. kolejki grupy zachodniej I ligi piłkarki z Sieradza pokonały na wyjeździe Unię Opole 4:1. Dzięki tej wygranej sieradzanki mają nadal szanse na utrzymanie się w lidze.

Pierwsza bramka spotkania padła już w 10. minucie meczu. Przejmujące inicjatywę zawodniczki Unii zostały zaskoczone skuteczną kontrą i to ekipa z Sieradza jako pierwsza wpisała się na listę strzelców. Bramkę dla MOSiR-u zdobyła Karolina Wijata. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką.

W 47. minucie rzut wolny wykonywał zespół z Sieradza, a na bezpośredni strzał na bramkę zdecydowała się Kinga Nowacka, co całkowicie zaskoczyło bramkarkę Unii i musiała ona wyciągać piłkę z siatki. W 73. minucie zawodniczki MOSiR-u dołożyły jeszcze jedno trafienie, tym razem na listę strzelców wpisała się Patrycja Grzelik. Na 10. minut przed zakończeniem spotkania bramkę samobójczą strzeliła Nowacka. Kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:3, w doliczonym czasie gry sieradzanki – za sprawą Dominiki Minias – strzeliły czwartą bramkę spotkania.

KS Unia Opole – ULKS MOSiR Sieradz 1:4 (0:1)