Wyrzucił sędziemu gwizdek

Po dziewięciu wygranych meczach z rzędu Sorento Zadębie przegrywa w wyjazdowym meczu z Koroną Wejsce. Najciekawsze zdarzenie miało miejsce jednak w Skierniewicach. Tam sędzia spotkania Widok-Mazovia…stracił gwizdek! Wyrwał mu go zawodnik gospodarzy. Po tym zdarzeniu arbiter zakończył mecz.

W sobotę w Wygodzie lider skierniewickiej klasy okręgowej zmierzył się z rewelacją rundy wiosennej  Koroną Wejsce. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Indywidualną akcję Mariusza Trakula zakończoną strzałem na bramkę dobija grający trener Dawid Ługowski. Po utracie gola skierniewiczanie  ruszyli do ataków, ale fantastycznie dysponowany tego dnia Rafał Gospoś nie dał się oszukać. Druga odsłona to już sytuacje bramkowe obu drużyn. W 88 minucie kontratak  gospodarzy mógł zakończyć się  drugą bramką, jednak zabrakło skuteczności.
Laktoza Łyszkowice doznała czwartej porażki w tej rundzie. Podopieczni Stanisława Nezdropy ulegli na własnym boisku Astrze Zduny 1:2Laktoza znów nie ustrzegła się katastrofalnych błędów w obronie. W 31 minucie spotkania fatalnie zagrywa stoper gospodarzy, zbyt lekko zagrywając do Michała Kocemby. Błąd wykorzystuje Wojciech Kuc. Łyszkowicki zespół stworzył w pierwszej połowie kilka wyśmienitych sytuacji, lecz nie potrafił zamienić ich na bramkę. Druga połowa meczu to nadal ataki Łyszkowic. W 61 minucie Dominik Czeczko ładnie manewruje obronę gospodarzy i strzałem w długi róg pakuje piłkę w siatce. Laktoza potrafiła odpowiedzieć tylko bramką Krystiana Pomykały w 72 minucie meczu.

W pozostałych meczach 18. kolejki Vagat wygrał z Juvenią Wysokienice 2:0. Do przerwy po golu Przemysława Mrzygłoda było 1:0. Drugą bramkę dołożył Przemysław Imiołek. Orzeł Nieborów łatwo ograł Olympic Słupia 6:1, a w Skierniewicach Widok do 89. minuty remisował z Mazovią 1:1.

I TU PROSIMY PRZECZYTAĆ UWAŻNIE (zaznaczamy, że nie jest to prima aprilis)

Wtedy to mecz został przerwany i wynik zweryfikowany jako walkower dla gości z Rawy. Sędzia przerwał mecz gdyż…jeden z zawodników Widoku (po zdobyciu wyrównującej bramki!) wyrzucił mu gwizdek jak to pisze strona internetowa skierniewickiego klubu „w siną dal”. Arbiter poczuł się zagrożony i…zdecydował o przerwaniu zawodów co wiąże się z walkowerem dla Mazovii.

Zachowanie zawodnika Widoku można nazwać łagodnie „bezmyślnością do potęgi en-tej”

Mecz Czarni Bednary –Pelikan II Łowicz zostanie rozegrany 18 maja o godzinie 18.00

Wyniki 18. kolejki:
Olimpia Chąśno – Jutrzenka Drzewce 3:3
Widok Skierniewice – Mazovia Rawa Mazowiecka w.o. 0:3, na boisku do 89 minuty 1:1
Vagat Domaniewice – Juvenia Wysokienice 2:0
Orzeł Nieborów – Olympic Słupia 6:1
Korona Wejsce – Sorento Zadębie Skierniewice 1:0
Laktoza Łyszkowice -Astra Zduny 1:2
Czarni Bednary – Pelikan II Łowicz 18 maja, 18:00

Autor: Tomasz Ścibor