Idealny początek Zawiszy Rzgów

Pewne i zasłużone zwycięstwo w 1. kolejce IV ligi łódzkiej odnieśli piłkarze Zawiszy Rzgów. Spadkowicz z III ligi łódzko-mazowieckiej problemy miał jedynie w pierwszej odsłonie, po której był bezbramkowy remis. Po przerwie podopieczni Piotra Kupki zaskoczyli rywali przygotowaniem kondycyjnym i strzelili trzy gole.

Zdecydowana przewaga w tym spotkaniu należała do piłkarzy ze Rzgowa. W pierwszej połowie Zawisza miał trzy stuprocentowe sytuacje. Najpierw w sytuacji sam na sam strzał Karola Chmielewskiego obronił Mariusz Jędrzejewski, a następnie głową piłkę obok bramki uderzył Michał Osiński. Przed przerwą sam na sam z golkiperem znalazł się jeszcze Filip Skupiński, ale nie trafił w bramkę.

Druga połowa w wykonaniu przyjezdnych była już bardziej skuteczna. Piłkarzom Orła sił starczyło do 58. minuty. Wtedy na raty Jędrzejewskiego pokonał Chmielewski. Chwilę później fantastyczną bramką popisał się Rafał Kubiak, który uderzeniem z ponad dwudziestu metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki. W 87. minucie po uderzeniu Patryka Różalskiego piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Tym samym Zawisza wygrał w Nieborowie 3:0 i wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Orzeł Nieborów – Zawisza Rzgów 0:3 (0:0)
Karol Chmielewski 58, Rafał Kubiak 62, Patryk Różalski 87

Orzeł: Jędrzejewski – Górski (60′ Papuga), Plichta, Rembowski, Krzeszewski – Gajda, Kuciński (80′ Zwierz), Tkacz, Bogus (85′ Śmigielski) – Lepieszka (46′ Rozkwitalski), Kosiorek.

Zawisza: Pasiński – Tonn, Polit, Nawrocki, Górski (88′ Czernik) – Osiński, Kubiak, Bogołębski (73′ Wałęski), Skupiński – Marcioch (55′ Różalski), Chmielewski (85′ Mielczarek).