Znicz wyraźnie lepszy od beniaminka z Kutna

Nie udało się piłkarzom beniaminka grupy pierwszej III ligi KS Sand-Bus Kutno zakończyć piłkarskiej jesieni wygraną na swoim boisku. Podopieczni trenera Dominika Tomczaka przegrali ze Zniczem Biała Piska 0:3 (0:0). Była to ósma ligowa przegrana zespołu z Kutna, w tym trzecia u siebie. W 18 meczach beniaminek zgromadził 26 punktów.

Pierwsze 45 minut meczu ze Zniczem było wyrównane. Jednak już pierwsza akcja gości po przerwie zakończyła się sukcesem. Dawid Kalinowski wykorzystał błąd obrony gospodarzy i pokonał bramkarza KS. Kilka minut później było po meczu. Lider klasyfikacji skutecznych grupy pierwszej III ligi Bartosz Giełażyn zmusił do kapitulacji Bartosza Szelonga i był to jego 14 gol w tym sezonie. W 67. minucie Mateusz Furman zaskoczył natomiast bramkarza miejscowych fantastycznym strzałem z rzutu wolnego.

Tuż przed końcem spotkania kutnowianie mieli szansę na honorowego gola, ale bramkarz Znicza obronił strzał Bartosza Bujalskiego z rzutu karnego.

KS Sand-Bus Kutno – Znicz Biała Piska 0:3 (0:0)
Bramki: Dawid Kalinowski 47, Bartosz Giełażyn 53, Mateusz Furman 67

KS: Szelong – Matysiak (58′ Szczytniewski), Rokosz, Sadziński, Kacela (58′ Świątkiewicz) – Dąbrowski (58′ Bujalski), Wielgus, Szczepański, Dynel – Kasperkiewicz, Kralkowski