Osłabiony Widzew wyszarpał remis

Widzew Łódź zremisował 1:1 (0:1) z Chrobrym Głogów w w spotkaniu 33. kolejki I ligi. To ostatni mecz Widzewa w roli gospodarza w tym sezonie. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego od 55. minuty grali w dziesiątkę, ale mimo wszystko zdołali wyrównać. Gola zdobył Veljko Batrović.

Spotkanie z Chrobrym było pożegnalnym meczem na stadionie w poddębickiej Byczynie. Łodzianie starali się grać pewnie w defensywie i skutecznie pod polem karnym rywali. W pierwszym kwadransie mieli dwie świetne sytuacje do zdobycia prowadzenia. Niestety z biegiem czasu stracili pewność w grze i popełniali proste błędy w środku pola. Po jednym z nich w 22. minucie Damian Piotrowski pokonał Macieja Krakowiaka i głogowianie objęli prowadzenie. Gospodarze mogli jeszcze przed przerwą odrobić straty, ale po strzale Davida Kwieka piłka odbiła się od poprzeczki.

Pomocnik Widzewa w 55. minucie musiał opuścić boisko w wyniku dwóch napomnień żółtą kartką. Mimo personalnego osłabienia łodzianom udało się wyrównać. W 72. minucie po minięciu obrońcy Veljko Batrović umieścił piłkę w siatce. Kiedy wydawało się, że nic ciekawego się w tym meczu już nie wydarzy za brutalny faul bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Piotr Mroziński i Widzew kończył ten pojedynek w dziewiątkę. Rezultat nie uległ jednak już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Veljko Batrović 72 – Damian Piotrowski 22

Widzew: Maciej Krakowiak – Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Kasperkiewicz (90+3′ Bartosz Brodziński), Szymon Zgarda ż (64′ Mateusz Janiec), Kosuke Kimura – Piotr Mroziński cz 90′, Maksymilian Rozwandowicz, Tsubasa Nishi, Veljko Batrović, David Kwiek żż 55′ – Mariusz Rybicki.