AKTUALNOŚCI
Widzew z licencją na ekstraklasę, a ŁKS nie

Komisja ds. Licencji Klubowych przy PZPN rozpatrzyła wnioski klubów występujących w I lidze o przyznanie im licencji na grę w PKO Ekstraklasie w sezonie 2022/2023. Wśród tych, którzy otrzymali licencję jest Widzew Łódź. Komisja upoważniła klub z Piłsudskiego do gry w elicie, ale z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.


tomadex wszystko dla kibica

Licencji nie otrzymał natomiast ŁKS Łódź. W przypadku klubu z alei Unii 2 chodzi między innymi o sprawy finansowe.

Klub z alei Unii 2 ma pięć dni aby odwołać się od tej decyzji do Komisji odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. I skorzysta z tego prawa, jak zresztą poinformował na swojej stronie.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz wniosek licencyjny w tym roku ma kilka słabszych punktów – mówi Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS Łódź S.A.-  Dlatego już w międzyczasie mocno pracowaliśmy nad tym, aby wyeliminować ewentualne zastrzeżenia ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Większość z nich dotyczy faktu, iż nie zostało zakończone badanie sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta. Proces ten jest na ukończeniu i dlatego jesteśmy przekonani, że w procesie odwoławczym nasz wniosek zostanie zaakceptowany i od strony formalnej nie będzie żadnych przeciwwskazań, aby ŁKS mógł w przyszłym sezonie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Kazimierz
12 dni temu

Najważniejsza w tym wszystkim Panie Olszowy jest prognoza finansowa. Jeżeli nie przypadnie do gustu Komisji a do tego jeśli w sprawozdaniach biegły nie daj Bóg znajdzie trupy w szafie to ŁKS może nie tylko zapomnieć o licencji na Ekstraklasę, ale też na I ligę – a wtedy pozostanie degradacja o dwie klasy rozgrywkowe. Pan Salski zafundował kibicom ŁKS-u niezły thriller na końcówkę sezonu. Bez odbioru