Łukasz Mitek w podwójnej roli

Warta Sieradz zremisowała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:1) w spotkaniu 23. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Goście byli bliscy wywiezienia z Sieradza kompletu punktów. Prowadzili do 87. minuty i grali z przewagą jednego zawodnika. Punkt uratował jednak Łukasz Mitek.

Mecz nie układał się po myśli sieradzan. Zespół Bogdana Jóźwiaka nie grał dobrego futbolu. Duży wpływ miała na to pogoda. Niebo nad Sieradzem było zachmurzone, a w pierwszej połowie momentami padał nawet śnieg. Tuż przed przerwą SONY DSCWartę spotkał pech. Piłkę do własnej bramki skierował Łukasz Mitek. Do szatni sieradzanie schodzili przegrywając 0:1.

W drugiej połowie sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej. W 67. minucie z boiska musiał zejść Przemysław Sosnowski, który obejrzał czerwoną kartkę. Wydawało się, że Warta nie powiększy swojego konta punktowego. W ostatnich minutach najwięcej zimnej krwi zachował w polu karnym Mitek i strzałem z bliska doprowadził do remisu.

Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramki:Łukasz Mitek 87 – Łukasz Mitek (sam.) 45

Warta: Adamek – Nowak, Krymarys, Sosnowski cz, Pietras – Stasiak, Piotr Kobierski (80′ Woźniak), Łochowski (69′ Jezierski), Bogdan, Mitek – Różycki.
Trener: Bogdan Jóźwiak