Polonia jedną nogą już w IV lidze łódzkiej

Dziesięć punktów przewagi na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek w piotrkowskiej klasie okręgowej. Wszystko wskazuje na to, że Polonia Piotrków już za tydzień świętować będzie awans do IV ligi łódzkiej. W szlagierowym spotkaniu 22. kolejki drużyna Roberta Grzesiuka pewnie pokonała Świt Kamieńsk 4:0 (1:0). Trzy bramki do swojego dorobku dołożył Adrian Malicki.

Świt przyjechał do Piotrkowa z nadzieją na zwycięstwo i na zniwelowanie straty punktowej do czterech oczek. Polonia nie dała jednak gościom takiej możliwości. Już w pierwszej połowie wynik otworzył Adrian Malicki, który w drugim kwadransie skompletował hat-tricka. Czwartego gola strzelił Dominik Bykowski.

Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa, ale czujemy lekki niedosyt, ponieważ gdybyśmy wygrali w Szczercowie, już dzisiaj świętowalibyśmy awans. Zespół z Kamieńska to wymagający rywal, pierwsza połowa była bardzo wyrównana, dopiero po przerwie zaczęliśmy przeważać – podsumował mecz Robert Grzesiuk.

Mecz w Piotrkowie był szczególny dla Dawida Łuczyńskiego i Arkadiusza Nowaka.

Spotkanie było jubileuszem dla dwóch sędziów z Przedborza. Dla głównego arbitra Dawida Łuczyńskiego był to pięćsetny, a dla liniowego Arkadiusza Nowaka – tysięczny mecz. Podziękowania złożył im obecny na meczu Stanisław Sipa – wiceprezes ŁZPN i prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

Polonia Piotrków – Świt Kamieńsk 4:0 (1:0)
(Adrian Malicki 40, 54, 60, Dominik Bykowski 73)