Młody Bełchatów blisko awansu

Bardzo bliscy awansu do kolejnej fazy rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Starszych są piłkarze PGE GKS Bełchatów. Brunatni w spotkaniu 21. kolejki rozbili na wyjeździe ŁKS Łomża 6:0 (4:0). Dzięki temu PGE GKS utrzymał drugą pozycję w tabeli i za tydzień do wywalczenia awansu może wystarczyć mu tylko remis z UKS SMS Łódź.

Spotkanie w Łomży od samego początku ułożyło się po myśli bełchatowian. Pierwszego gola dla gości w 21. minucie strzelił Tomasz Płoszka. Kwadrans później z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Mikołaj Bociek. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców zdołali się wpisać: Bartłomiej Kondracki i Krystian Pałczyński. Rezultat 4:0 do przerwy ustawił całą drugą połowę. Drugiego swojego gola w 73. minucie zdobył Płoszka, a dzieła zniszczenia dokonał Krzysztof Opyd.

W innym ważnym meczu UKS SMS Łódź zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. Dzięki temu Brunatni zrównali się punktami z Czarnymi Koszulami (po 53 punkty). Trzy punkty mniej na swoim koncie mają: trzecia Legia Warszawa i czwarty UKS SMS Łódź. W ostatniej, 22. kolejce spotkań będzie zatem bardzo ciekawie. W bezpośrednich derbowych pojedynkach Polonia Warszawa zagra z Legią, a PGE GKS Bełchatów z UKS SMS Łódź. Stawką jest awans do kolejnej fazy rozgrywek.