Juniorzy GKS muszą odrabiać straty

Porażką PGE GKS Bełchatów zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Młodzi bełchatowianie ulegli na wyjeździe Pogoni Szczecin 1:2 (0:1). Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę w Bełchatowie.

Nie było to łatwe spotkanie dla podopiecznych Tomasza Zadwornego. Pogoń od samego początku ruszyła do ataku. Rywale objęli prowadzenie w 29. minucie po trafieniu Daniela Jałoszyńskiego. Bełchatowianie próbowali szybko wyrównać, ale w pierwszej odsłonie nie zdołali pokonać Tomasza Lorbieckiego.

Po zmianie stron szczecinianie po zaledwie pięciu minutach podwyższyli prowadzenie. Do siatki gości trafił Jakub Okuszko. Od tego momentu Pogoń starła się kontrolować grę i trzymać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Nie mający już nic do stracenia PGE GKS rzucił się do odrabiania strat. W 60. minucie kontaktowego gola strzelił Bartosz Turniak. Jak się później okazało był to ostatni strzelecki akcent w tym spotkaniu.

W innych meczach Zagłębie Lubin przegrało z Wisłą Kraków 0:2, Cracovia Kraków wygrała z Ruchem Chorzów 2:1, a Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań 2:2. Gol Turniaka jest bardzo ważny przed niedzielnym rewanżem w Bełchatowie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:00.

Pogoń Szczecin – PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Daniel Jałoszyński 29, Jakub Okuszko 50 – Bartosz Turniak 60

PGE GKS: Lenarcik – Turniak, Świąder, Stępień, Kołodziej – Bociek (57′ Banasiak), Płoszka, Bąkowicz (90′ Kowalski), Raś – Maciejewski (84′ Majchrowski), Pałczyński (65′ Łabędzki).