Kolejna bezbarwny test Widzewa

Piłkarze Widzewa Łódź doznali kolejnej porażki w okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Włodzimierza Tylaka przegrali na własnym boisku z Pogonią Siedlce 0:1 (0:1). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 14. minucie Tomasz Lewandowski.

Do tego spotkania łodzianie podeszli bez: Patryka Wolańskiego, Veljko Batrovicia i Eduardsa Visnjakovsa. Już po niecałym kwadransie gry Maciej Krakowiak musiał wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Tomasz Lewandowski. Łodzianie starali się szybko wyrównać. Najlepszą okazję miał Damian Warchoł, ale z kilku metrów nie trafił do pustej bramki.

Po przerwie widzewiacy ambitniej zaatakowali. W 58. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Broź, a piłka odbiła się od poprzeczki. Z biegiem czasu akcje łodzian były jednak coraz bardziej niedokładne. W końcówce inicjatywę przejęli goście z Siedlec, ale nie zaskoczyli już Krakowiaka.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)