Warta przegrała bez „Kobiego”

Warta Sieradz przegrała 0:3 (0:2) w meczu 12. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej z rezerwami Legii Warszawa. Spotkanie w Sulejówku rozpoczęło się kwadrans później niż planowano. Piłkarze obu drużyn musieli poczekać…na sędziów, którzy dojechali kilka minut po 19.

Warta przystąpiła do meczu bez kontuzjowanego Marcina Kobierskiego. Brak doświadczonego napastnika był widoczny w poczynaniach ofensywnych Warty. Legia II od początku spotkania narzuciła swoje warunki i pod bramką Kamila Adamka dochodziło do groźnych spięć. W 25. minucie prowadzenie dał gospodarzom Grzegorz Tomasiewicz. Pięć minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Michał Bajdur.

W drugiej połowie przewaga Legii nadal nie podlegała dyskusji. Kwadrans po wznowieniu gry Łukasz Moneta wykorzystał niezdecydowanie defensywy i rezerwy mistrza Polski prowadziły już 3:0. Stało się jasne, że Warta może walczyć już tylko o jak najmniejszy wymiar kary i uniknięcie wysokiej porażki.

Legia II Warszawa – Warta Sieradz 3:0 (1:0)
Warta: Adamek – Pankowski, Łochowski, Kowalski, Sosnowski – Pietras (46′ Idzikowski), Stasiak, Piotr Kobierski (90′ Pertkiewicz), Mitek, Bogdan – Woźniak.
Trener: Tomasz Kmiecik