Tomasz Jaworski odczarował Omegę

Derby okręgu piotrkowskiego dla Omegi Kleszczów! Drużyna Tomasza Jaworskiego pokonała Lechię Tomaszów 2:1 (1:0) w spotkaniu 12. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Po roszadach na ławce szkoleniowej kleszczowianie na dobre odbili się od ligowego dna.

Już w 5. minucie Lechia mogła objąć prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Pawła Wiśniewskiego żaden z piłkarzy z Tomaszowa nie potrafił jednak skierować piłki do bramki. W odpowiedzi Omega przeprowadziła szybką kontrę. Dominik Cukiernik znalazł się sam na sam z Arturem Holewińskim, DSCF6262ale górę wzięło doświadczenie i golkiper gości wybił nogami piłkę na rzut rożny. Po kwadransie gra przeniosła się w środkową strefę boiska i wydawało się, że do szatni obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie. W 43. minucie Omega wykonywała rzut rożny. W polu karnym najwięcej sprytu wykazał Hubert Górski i strzałem głową dał swojej drużynie prowadzenie.

Trener Lechii Dariusz Rogulski dokonał w przerwie podwójnej zmiany. Lechia od początku drugiej połowy uzyskała przewagę, a udokumentowała ją bramką Macieja Prusinowskiego, który wykorzystał świetne dogranie piłki przez rezerwowego Kamila Szymczaka. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem. Tymczasem słabo grająca defensywa Lechii popełniła błąd, który bezlitośnie wykorzystał Dawid Berg. Jak się okazało był to decydujący gol i Omega Kleszczów mogła po spotkaniu cieszyć się z bezcennych trzech punktów.

Omega Kleszczów – Lechia Tomaszów 2:1 (1:0)
Bramka: Hubert Górski 43, Dawid Berg 67 – Maciej Prusinowski 65

Omega: Paweł Wiśniewski – Jacak, Łucki ż, Słomian, Berg ż – Górski (60′ Rozwandowicz), Cukiernik (68′ Dryja), Zawodziński, Marciniak, Czaplarski – Solecki (85′ Paweł Kowalski).
Trener: Tomasz Jaworski

Lechia: Holewiński – Matysiak (79′ Stańdo), Cyran, Matuszczyk, Broniarek – Prusinowski, Żytek ż (46′ Iwańczuk), Wiejak, Król (46′ Szymczak), Mirecki – Jardel Cruz (75′ Rakowski).
Trener: Dariusz Rogulski