Zawisza wyszarpał trzy punkty

W meczu na szczycie IV ligi łódzkiej Zawisza Rzgów wygrał z Polonią Piotrków 1:0 (0:0). Gospodarze przez prawie całe spotkanie posiadali przewagę jednak potrafili ją udokumentować tylko jedną bramką. Zwycięskiego gola w 67. minucie strzelił Michał Polit. Dzięki tej wygranej rzgowianie zachowali pozycję lidera.

Od samego początku przewaga należała do miejscowych. Zawisza częściej utrzymywał się przy piłce i stwarzał dobre okazje, w których zabrakło jednak wykończenia. Goście zaatakowali dopiero przed przerwą. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali: Mariusz Zaor i Damian Gul. DSCF5696Piotrkowianie najlepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli w 44. minucie. W polu karnym faulu dopuścił się Fabian Górski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Adrian Malicki, oddał silny strzał, ale lepszy okazał się Jakub Pasiński.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Ponownie optyczna przewaga należała do gospodarzy. Tym razem Zawiszy udało się jednak zdobyć bramkę. W 67. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierował Michał Polit. Od tego momentu rzgowianie starali się kontrolować przebieg gry. Polonia ponownie zaatakowała w końcówce. Nie przyniosło to jednak efektu i podopieczni Piotra Kupki cieszyli się z trzech punktów. Dla Polonii to pierwsza porażka w tym sezonie w spotkaniu wyjazdowym.

Zawisza Rzgów – Polonia Piotrków 1:0 (0:0)