Skromna wygrana Zjednoczonych Stryków

Skromne lecz zasłużone zwycięstwo w swoim ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną w IV lidze łódzkiej odnieśli piłkarze Zjednoczonych Stryków. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka wygrali w Pabianicach z miejscowym PTC (łódzka klasa okręgowa) 2:0 (1:0).

Różnica klas między obiema drużynami była na boisku bardzo widoczna. Strykowianie częściej utrzymywali się przy piłce i zepchnęli rywali do defensywy. PTC skutecznie broniło się do 25. minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Karol Chmielewski. Strykowianie mogli pójść za ciosem, ale doskonałych okazji nie potrafili wykorzystać: Łukasz Nagański, Sebastian Balcerek, Robert Oborowski i Chmielewski.

Po zmianie stron w dalszym ciągu goście posiadali wyraźną przewagę i starali się podwyższyć prowadzenie. W 49. minucie uczynił to Sebastian Balcerek. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę Marcina Pająka oddali dopiero w 50. minucie, ale nie sprawił on golkiperowi żadnego problemu. Mimo olbrzymiej przewagi przyjezdnych do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i strykowianie wygrali 2:0.

PTC Pabianice – Zjednoczeni Stryków 0:2 (0:1)
Bramki: Karol Chmielewski 25, Sebastian Balcerek 49

Zjednoczeni: Tyburski – Majewski, Wróblewski, Lenart, Drogosz – Podedworny, Oborowski, Buchowicz, Bełdziński – Balcerek, Chmielewski, na zmiany wchodzili: Pająk – Nagański, Kluge, Sender, Stanisławski.