Zjednoczeni rozpoczęli od wygranej

Wielkie święto w maleńkim Emilinie. Zjednoczeni Gmina Bełchatów od wygranej rozpoczęli historyczny sezon w IV lidze łódzkiej. Podopieczni Edwarda Cecota pokonali przed własną publicznością 2:0 (1:0) Pilicę Przedbórz. Bramki dla United zdobyli: Konrad Niedzielski oraz Daniel Nowaczyk.

Niedzielne popołudnie na kameralnym obiekcie w Emilinie rozpoczęło się od miłej uroczystości. Puchary dla Zjednoczonych za awans do IV ligi wręczyli: prezes ŁZPN Edward Potok oraz prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa. Na meczu nie mogło zabraknąć oczywiście wójta gminy Bełchatów Kamila Ładziaka, który otrzymał od prezesa Rafała Saternusa okolicznościową koszulkę.

Gospodarze do spotkania z Pilicą przystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanego Kamila Kowalczyka. Supersnajper United kilka dni przed meczem upadł tak niefortunnie podczas jazdy rowerem, że zerwał więzadła w ręce i czeka go kilkutygodniowa pauza.

Pierwsza połowa wyrównana, z lekką przewagą Pilicy. Gola zdobyli jednak Zjednoczeni. W 26. minucie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Konrad Niedzielski i strzałem głową z pięciu metrów pokonał Szymona Milczarka. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Podopieczni Rafała Rabendy od początku drugiej połowy rzucili się do ataków i momentami mieli dość wyraźną przewagę. Obrona Zjednoczonych spisywała się jednak bez zarzutu. W 65. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Bartosz Turniak i sytuacja gospodarzy jeszcze bardziej się skomplikowała. Wyrównanie wisiało w powietrzu. Edward Cecot w takich sytuacjach może jednak liczyć na Kamila Paprockiego. Bramkarz Zjednoczonych nie dał się pokonać, a w 88. minucie wszystko stało jasne. Rzut wolny perfekcyjnie wykonał Daniel Nowaczyk i zapewnił premierową wygraną beniaminkowi.

W środę (19 sierpnia) w Bełchatowie rozegrane zostaną czwartoligowe derby. Rezerwy PGE GKS zmierzą się ze Zjednoczonymi, a początek spotkania zaplanowano o 17:00.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Pilica Przedbórz 2:0 (1:0)
Bramki: Konrad Niedzielski 26, Daniel Nowaczyk 88

Zjednoczeni Gmina: Kamil Paprocki – Dolot ż, Kajdanek, Staszczyk, Turniak ż, cz – Nowaczyk, Niedzielski (75′ Gołuch), Rojek ż, Konecki (89′ Napieraj) – Kurzynoga (65′ Serafin), Dymek ż (80′ Łęgowiak).

Pilica: Milczarek – Lizińczyk, Jończyk, Głowacki, Mordak (66′ Kucharski) – Stolarski (36′ Karasiński), Najdeszak, Kujawski, Woźniak – Szymczyk ż, Madej.

Zdjęcia: Agnieszka Cecot (Foto-Cecot)

Zjednoczeni - Pilica - prezesi

Trzech prezesów i wójt. Od lewej: prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa, prezes ŁZPN Edward Potok, wójt gminy Bełchatów Kamil Ładziak i prezes Zjednoczonych Gmina Bełchatów Rafał Saternus.