Jutrzenki blask dla LKS Rosanów

LKS Rosanów wygrał z Jutrzenką Warta 2:0 (1:0) w spotkaniu 4. kolejki IV ligi łódzkiej. Tym samym podopieczni trenera Marcina Herskiego po słabym początku rozgrywek po raz pierwszy w tym sezonie sięgnęli po komplet punktów i awansowali na czternaste miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że żadna z drużyn nie będzie chciała się zbytnio otworzyć. Obydwie ekipy cierpliwie czekały na błędy przeciwników dzięki którym można byłoby skutecznie skontrować przeciwnika. Kibice czekali na bramkę aż do 37. minuty. Wojciech Mordzakowski dostał piłkę z prawej strony boiska, zwiódł obrońcę gości i oddał strzał na bramkę. Futbolówka została zblokowana, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Tomasz Kurstak, który przechwycił ją i celnym strzałem posłał do siatki. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła więcej emocji i gospodarze prowadzili 1:0.

Druga część spotkania zaczęła się od zmasowanych ataków Jutrzenki. Szczelna obrona gospodarzy za każdym razem rozbijała jednak ataki przeciwnika. Gospodarze uparcie dążyli do zdobycia drugiego gola, który uspokoiłby przebieg spotkania. Cierpliwa gra gospodarzy przyniosła efekty. W 69. minucie wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Sebastian Dresler oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Podrażnieni rywale dążyli do strzelenia bramki kontaktowej lecz po raz kolejny defensorzy gospodarzy stanęli na wysokości zadania. W 76. minucie szansę na trzecią bramkę dla Rosanowa miał Dresler. Zawodnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale musiał uznać wyższość golkipera. Końcówka spotkania nie przyniosła żadnych zmian w wyniku spotkania i tym samym rosanowianie zdobyli pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

LKS Rosanów – Jutrzenka Warta 2:0 (1:0)
Tomasz Kurstak 37, Sebastian Dresler 69

Rosanów: M. Lewandowski I – P. Lewandowski (67’ Goczał), Słyścio ż, Gajewski, Wiktorski – Mordzakowski, Rosiak, Sobczak (25’ Bujalski), Goczał, Gałecki ż (63’ Dresler ż) – Kurstak ż (85’ Głowiński).

Jutrzenka: Pasiński – Kosecki, Kulczyński, Frąszczak, Pawlak – Jarecki (70’ Dróżdż), Maliszewski, Dudek (75’ Młotkiewicz), Rymarski (82’ Armatys), Potocki – Konieczny (65’ Sulgan).

Autor: Kamil Jóźwiak