Wygrana Pilicy Przedbórz w Kutnie

Pilica Przedbórz pokonała KS Sand Bus Kutno 1:0 (0:0) w spotkaniu otwierającym 8. kolejkę IV ligi łódzkiej. Zwycięskiego gola dla zespołu Tomasza Fiszera zdobył w 80. minucie doświadczony Przemysław Kornacki. To trzecia wygrana przedborzan w tym sezonie. Wcześniej zwyciężyli w dwóch meczach, a pięciokrotnie schodzili z boiska pokonani.

Po ostatniej przegranej na własnym boisku z Unią Skierniewice aż 1:5 atmosfera w przedborskim klubie mocno się zagęściła. Szkoleniowiec Pilicy wierzył jednak w swój zespół i w to, że zacznie w końcu zdobywać punkty. Tak się stało w Kutnie.

Pierwsza połowa nie była widowiskowa. Gra toczyła się w środku pola, a sytuacje podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Nic więc dziwnego, że obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Pilica osiągnęła zdecydowaną przewagę, kilka sytuacji zmarnował jednak Daniel Potakowski. Zrehabilitował się w 80. minucie asystując przy bramce Przemysława Kornackiego. Bardzo dobry mecz w opinii trenera Fiszera zagrali w Kutnie Damian Głowacki i Sebastian Motyka. – Trudny teren, pięknie przygotowane boisko, dużo kibiców i znakomita pogoda. Do tego nasze zwycięstwo, idealny początek weekendu, z którego bardzo się cieszymy – mówił po spotkaniu szkoleniowiec przedborzan.

KS Sand Bus Kutno – Pilica Przedbórz 0:1 (0:0)
Bramka: Przemysław Kornacki 80

KS Sand Bus: Sokołowicz – Placek ż, Kaczor, Grzegorek, Terentiew ż (60′ Kowalczyk) – Nizioł, Jakubowski (65′ Roman Periżok), Serwaciński, Sobczak (67′ Grisgraber) – Zagajewski ż, Michalski (75′ Góralczyk)

Pilica: Ćwikła – Cander ż, Głowacki ż, Jachymski (83′ Szymczyk ż), Jończyk – Motyka (90′ Fronczyński), Kucharski, Lizińczyk (74′ Wołoszyn), Kornacki, Potakowski – Janowski