Krewki zawodnik LKS Będków uderzył sędziego

Interwencją policji zakończyło się spotkanie 9. kolejki piotrkowskiej klasy A (grupa I) pomiędzy LKS Lubochnia i LKS Będków. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry (przy stanie 3:2 dla gospodarzy) zawodnik z Będkowa naruszył nietykalność cielesną sędziego. Uderzył arbitra po tym jak obejrzał czerwoną kartkę.

Na tym się jednak nie skończyło – pod adresem sędziego zaczęły lecieć groźby karalne – „zaj…cię, znajdę cię na mieście”. Mecz został przerwany, a na obiekt sportowy sędziowie wezwali policję.

To są sprawy niedopuszczalne i ten pan może spodziewać się surowej kary. W okręgu piotrkowskim nie było, nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowanie. Zapoznamy się z protokołem sędziowskim, a sprawa znajdzie swój finał przed Wydziałem Dyscypliny. Ostatnio powiedziałem do jednego z zawodników, który zachował się skandalicznie, że może warto pomyśleć o zmianie dyscypliny sportu. Smutne jest to, że coraz częściej młodzi ludzie pozwalają sobie na takie zachowania – komentuje Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.