Lechia Tomaszów wróciła do gry

Końcówka rundy jesiennej w III lidze (grupa I) i walka o mistrzostwo półmetka zapowiada się pasjonująco. Jeszcze niedawno wydawało się, że Lechia Tomaszów będzie traciła po rundzie jesiennej kilka punktów do czołówki. Sokół Aleksandrów i RTS Widzew gubią jednak punkty, a tomaszowianie nadrabiają stracony dystans. W 15. kolejce pewnie wygrali w Sieradzu z Wartą.

Początek niespodziewanie należał do beniaminka. W 8. minucie groźnie uderzał Łukasz Mitek, ale Mateusz Awdziewicz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później przed szansą stanął Jarosław Szyc, ale górą był znów Awdziewicz. Atakująca Warta nadziała się na szybką kontrę, a wykończył ją skutecznie Adam Patora. Lechia poszła za ciosem i pięć minut później prowadziła 2:0. Macieja Mielcarza uderzeniem z dystansu pokonał Kamil Szymczak.

Po zmianie stron Warta rzuciła się do odrabiania strat. Wprowadzony w przerwie na boisko Maciej Łabędzki strzelił w 68. minucie kontraktowego gola. Sen o remisie trwał zaledwie pięć minut. Wygraną Lechii zapewnił Artur Golański i tomaszowska drużyna zasłużenie cieszyła się z wygranej. Lechia za tydzień podejmie RTS Widzew Łódź i będzie to najważniejsze spotkanie rundy jesiennej w III lidze (grupa I).

Warta Sieradz – Lechia Tomaszów 1:3 (0:2)
Bramki: Maciej Łabędzki 68 – Adam Patora 26, Kamil Szymczak 31, Artur Golański 73

Warta Sieradz: Mielcarz – Pawlak, Klepacz, Bartłoszewski, Mitek – Zawodziński, Szyc (61′ Narożnik), Kowalski, Kacela (80′ Cukiernik), Chodyga (46′ Łabędzki) – Marcin Kobierski

Lechia: Awdziewicz – Cyran (58′ Golański), Magdoń, Walasek (72′ Lewiński), Kornacki – Rozwandowicz, Bocian, Szymczak, Orzechowski – Patora, Płonka

Źródło: własne, lechia1923.pl – relacja live