Rezerwy mistrza Polski za mocne dla Pelikana

W spotkaniu kończącym 15. kolejkę w III lidze (grupa I) Legia II Warszawa pokonała Pelikana Łowicz 2:0 (1:0). Obie bramki dla zwycięskiej drużyny strzelił Mateusz Majewski. Pelikan miał również swoje sytuacje, ale pod bramką Jakuba Szumskiego raził nieskutecznością. Mecz rozegrano na stadionie w Ząbkach.

Od pierwszej minuty do ataku rzuciła się Legia II, która chciała zrehabilitować się za kompromitację w Wikielcu. Pelikanowi udało się zachować czyste konto jedynie do 13. minuty. Zespołową akcję stołecznej drużyny wykończył skutecznie Mateusz Majewski. Po stracie gola mecz się wyrównał, a Legia II sprawiała wrażenie jakby prowadzenie jedną bramką było zadowalające. W 27. minucie powinno być 1:1, ale strzał Rafała Parobczyka obronił Jakub Szumski.

Po zmianie stron atakował Pelikan, a rezerwy mistrza Polski nastawiły się na grę z kontry. Dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia zmarnowali: Dominik Nagy i Mateusz Majewski. Ten ostatni w 67. minucie minimalnie się pomylił po efektownym uderzeniu przewrotką. Chwilę później Bartosz Bujalski przegrał pojedynek sam na sam z Szumskim. To mogło zemścić się 60 sekund później. Hildeberto Pereira dostał piłkę na szósty metr od Majewskiego, ale tak długo zwlekał z oddaniem strzału, że piłkę wybili mu defensorzy Pelikana. W 80. minucie gospodarze dopięli swego. Majewski popisał się efektowną piętką i Łodej musiał po raz drugi wyjmować futbolówkę ze swojej bramki. Ten gol ustalił wynik spotkania.

Legia II Warszawa – Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Majewski 13, 80

Pelikan: Łodej – Bella, Wawrzyński, Kasprzyk, Adamczyk – Parobczyk (86′ Kuczak), Jagiełło, Bujalski (77′ Mycka), Bistuła (74′ Woźniak ż), Wrzesiński – Ciechański (72′ Kaczyński)