Nieoczekiwana porażka Gatty Active

Wicemistrzowie Polski ze Zduńskiej Woli nie są już niepokonani w nowym sezonie Futsal Ekstraklasy. W spotkaniu 6. kolejki sezonu zasadniczego przegrali w Szczecinie z miejscową Pogonią 2:5 (0:1). To duża niespodzianka gdyż gospodarze są dużo niżej notowani w tabeli niż Gatta Active. Bramki dla gości zdobyli: Mariusz Milewski i Daniel Krawczyk.

W pierwszej połowie zduńskowolanie przeważali, ale razili nieskutecznością pod bramką rywala. Pogoń strzeliła gola po trafieniu Artura Jurczaka i zeszła do szatni z prowadzeniem 1:0.

Cztery minuty po zmianie stron wyrównał uderzeniem z rzutu wolnego Mariusz Milewski. Pogoń nie przestawała walczyć. Wyprowadziła dwie skuteczne kontry i objęła prowadzenie 3:1. Na sześć minuty przed końcem zduńskowolanie wycofali bramkarza i zaczęło się oblężenie bramki Pogoni. Na kontaktowego gola Daniela Krawczyka gospodarze odpowiedzieli bramką z przedłużonego rzutu karnego Daniela Maćkiewicza. W ostatnich sekundach wynik na 5:2 ustalił uderzeniem z własnej połowy Mateusz Jakubiak.

Pogoń 04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola 5:2 (1:0)
Bramki dla Gatty: Mariusz Milewski 24, Daniel Krawczyk 35

Gatta Active: Miłosiński (Olejnik) – Krawczyk, Marciniak, Szymczak, Pautiak – Stanisławski, Olczak, Milewski, Sobalczyk, Och