Pogoń Zduńska Wola mistrzem jesieni

Dziesiąte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach sieradzkiej klasy okręgowej zanotował zespół Pogoni Zduńska Wola. Wygrał na własnym boisku z WKS Wieluń 2:0 (2:0) i na dwie kolejki przed końcem zapewnił sobie mistrzostwo jesieni. Bramki dla drużyny grającego trenera Marcina Olejniczaka zdobyli: Rafał Mordon i Grzegorz Kaleta.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie goście, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Krzysztof Chruściel. Chwilę później było 1:0 dla Pogoni. Rafał Porada świetnym podaniem obsłużył Rafała Mordona, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonał Filipa Ciurę. Na drugiego gola dla Pogoni kibice musieli poczekać do 23. minuty. Tym razem w roli podającego wystąpił Mordon, a pojedynek sam na sam z golkiperem gości wygrał Grzegorz Kaleta.

W drugiej połowie Pogoń przeważała, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie. Bramkę sezonu mógł strzelić Mordon. W 59. minucie popisał się efektowną przewrotką, ale Ciura obronił ten bardzo trudny strzał.

Pogoń Zduńska Wola – WKS Wieluń 2:0 (2:0)
Bramki: Rafał Mordon 3, Grzegorz Kaleta 23

Pogoń: Chruściel – Adamski, Olejniczak, Porada, Szwaj – Górzawski, Maraszek, Dudek, Rosiak (67′ Suchański) – Mordon (88′ Krawczyk), Kaleta

WKS Wieluń: Ciura – Romek, Zabraniak, Majsiak, Kamil Wójcicki – Okoń, Smolnik, Michał Wójcicki, Klimaszewski – Janas, Rejman

Sędziował: Robert Felcenloben (Pogoń)