ŁKS Łódź awansował do I ligi!

Wielki sukces piłkarzy ŁKS Łódź! Podopieczni trenerów Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego, na dwie kolejki przed końcem sezonu, zapewnili sobie awans do upragnionej I ligi. Awans przypieczętowali wygrywając w sobotę, na swoim stadionie, z Siarką Tarnobrzeg 4:2 (3:2). Bohaterem meczu był zdobywca trzech bramek Wojciech Łuczak.

Mecz rozpoczął się dla ŁKS wybornie. Już w 5. minucie Wojciech Łuczak wykorzystał błąd bramkarza Siarki i wepchnął piłkę do siatki. Kilka minut później było 1:1. Tym razem Krzysztof Ropski wyskoczył najwyżej do dośrodkowania i strzałem głową pokonał Michała Kołbę. W 24 minucie konsternacja na trybunie. Jakub Książniakiewicz trafił do bramki ŁKS i wyprowadził Siarkę na prowadzenie. Pięć minut później było jednak już 2:2. Tym razem skutecznym strzałem z około 13 metrów zaskoczył bramkarza gości, grający kapitalne spotkanie, Wojciech Łuczak. Jeszcze przed przerwą miejscowi wyszli na prowadzenie, po celnym strzale Patryka Bryły.

W przerwie kibice dowiedzieli się, że Warta Poznań pokonała Radomiaka 1:0. To oznaczało, że jeśli miejscowi wygrają z Siarką będzie I liga. I kiedy w 62 minucie Wojciech Łuczak strzelił gola widzowie oszaleli z radości. ŁKS miał jeszcze okazje na kolejne bramki, ale wynik się nie zmienił. To jednak nieważne. Ważny jest awans do I ligi. Gratulujemy!

ŁKS Łódź – Siarka Tarnobrzeg 4:2 (3:2)
Bramki: Wojciech Łuczak 5, 29, 62, Patryk Bryła 31  – Krzysztof Ropski 10, Jakub Książniakiewicz 24

ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Pyrdoł, Kocot, Łuczak, Bryła (81′ Zagdański) – Kostyrka (59′ Guzik), Radionow.