Jubileuszowa wygrana ŁKS z GKS Tychy

Inaczej być nie mogło. W spotkaniu towarzyskim zorganizowanym z okazji 110-lecia ŁKS Łódź zespół trenera Kazimierza Moskala pokonał GKS Tychy 3:1 (1:1). To druga gra kontrolna wygrana przez beniaminka I ligi w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. Bramki dla ŁKS strzelili: Maksymilian Rozwandowicz, Dani Ramirez i Kamil Żylski.

Spotkanie zwieńczyło piknik zorganizowany z okazji jubileuszu. Mecz, na Stadionie Miejskim przy alei Unii, rozpoczął się o 18:20. Po pół godziny gry wynik otworzył celnym strzałem z rzutu karnego Maksymilian Rozwandowicz. Wyrównał po chwili Jakub Piątek i po pierwszej połowie mieliśmy remis.

Kwadrans po wznowieniu gry ŁKS wyszedł na prowadzenie, a swojego pierwszego gola w barwach dwukrotnego mistrza Polski strzelił Hiszpan Dani Ramirez. Sześć minut później wynik spotkania ustalił Kamil Żylski.

ŁKS Łódź – GKS Tychy 3:1 (1:1)
Bramki dla ŁKS: Maksymilian Rozwandowicz 31-karny, Dani Ramirez 61, Kamil Żylski 67

ŁKS: (I połowa) Kołba – Grzesik, Bielak, Rozwandowicz, Rozmus – Gamrot, Łuczak, Bryła, Maschera, Wojowski (32′ Kostyrka) – Radionow
(II połowa) Brudnicki – Widejko, Sobociński (71′ Koprowski), Juraszek, Nowacki – Kostyrka (61′ Pyrdoł), Kalinkowski, Ramirez, Wolski, Kujawa – Żylski