AKTUALNOŚCI
W domu się nie da!

Włókniarz i PTC Pabianice miały rozegrać mecze kontrolne w sobotę. Włókniarz z Pogonią Rogów na boisku CHKS a PTC z Sokołem II Aleksandrów w Aleksandrowie. Dlaczego nie u siebie w Pabianicach? W mieście brak pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią!!!


 


Niestety jest to bolączką wielu klubów, które muszą płacić duże pieniądze za wynajem. Sztuczne boiska to spora inwestycja, ale koszty budowy w szybkim tempie się zwracają. Powód? Wciąż w województwie łódzkim jest takich boisk za mało, a klubu muszą gdzieś grać swoje mecze przedsezonowe.

W sobotnim meczu Włókniarz Pabianice odniósł drugie zwycięstwo w meczach sparingowych. Rywal – Pogoń Rogów to drużyna występująca w tej samej lidze (Łódzka V-liga). Na półmetku rozgrywek zajmuje 12 miejsce. W meczu ligowym Włókniarz pokonał Pogoń 2:0 po samobójczym trefieniu obrońcy z Rogowa i pięknym golu Ireneusza Grąckiego. W sobotnim sparingu padł wynik 2:1. Mecz przypominał sparing z poprzedniego tygodnia. Do przerwy wynik 2:0 odzwierciedlał przebieg gry, druga połowa była bardziej wyrównana i przyniosła honorowe trafienie Pogoni. Dwie bramki dla Włókniarza zdobył Damian Kozłewski (28′,40′). Honorowe trafienie dla Rogowian zdobyte zostało po rzucie karnym.

Sparing piłkarzy PTC Pabianice z Sokołem II Aleksandrów został odwołany z powodu zalanego boiska. Istnieje jednak możliwość, że spotkanie odbędzie się w środę na boisku CHKS. Sokół II Aleksandrów to również drużyna występująca w tej samej lidze co PTC (Łódzka V-liga). W ligowym starciu PTC wygrało z Sokołem II 1:0. Jedyną bramkę w tamtejszym meczu zdobył Robert Kacprzyk. Rezerwy Sokoła zajmują ostatnie miejsce i grozi im spadek, nie oznacza to jednak, że w sparingu PTC będzie miało łatwą przeprawę.

Kolejne sparingi:
Widzew II – Włókniarz Pabianice (12.02.2011) sobota – boisko CHKS
Pogoń Rogów – PTC Pabianice (12.02.2011) sobota – boisko CHKS

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments