W Gorzędowie to mógł być ciężki poranek

Nic tak nie smakuje jak wygrana nad lokalnym rywalem i to na jego boisku. Jeśli dodamy do tego fakt, że ostatni mecz seniorski między Świtem Kamieńsk i Polonią Gorzędów zakończył się wygraną kamieńszczan 8:0 (2009) to niedzielne zwycięstwo Polonii w Kamieńsku 2:1 urasta do rangi wielkiej wiktorii.

Polonia, która jest beniaminkiem, już w poprzedniej kolejce sprawiła ogromną niespodziankę wygrywając z Pilicą Przedbórz 1:0. W Kamieńsku do przerwy było 1:1 (Łukasz Danielski – Kamil Włoch), a rozstrzygnięcie miało miejsce w 77. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Roberta Rozpończyka. – Jedziemy teraz świętować, niektórym pewnie pospadają czapki z głów, no, ale jest to nasze wielkie zwycięstwo – mówił po spotkaniu jeden z działaczy Polonii.

Świt Kamieńsk – Polonia Gorzędów 1:2 (1:1)
Bramki: Łukasz Danielski – Kamil Włoch, Robert Rozpończyk