Ostatni test Startu zaliczony

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy rewanżowej juniorzy Startu Łódź pokonali swoich rówieśników z Sokoła Aleksandrów 2:0. Podopieczni Zdzisława Kabzińskiego po rundzie jesiennej zajmują 4 miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Sobotni sparing toczył się pod dyktando gospodarzy, zwłaszcza w pierwszej połowie. W pierwszych 45 minutach gracze Startu byli zdecydowanie lepsi, co udokumentowali zdobyciem dwóch goli, których autorami byli Dawid Jackiewicz i Damian Gawlik. W drugiej części meczu spotkanie się wyrównało, a obaj trenerzy dali szansę na pokazanie swych umiejętności zawodnikom rezerwowym. Szkoleniowcy muszą teraz zdecydować, którzy piłkarze są w optymalnej formie, aby na pierwszym mecz o ligowe punkty wystawić najsilniejszą jedenastkę. Z sytuacji kadrowej w swoim zespole zadowolony jest trener Kabziński.

Po kontuzjach do zespołu wrócili Konrad Izydorczyk oraz Damian Gawlik. Obu zawodników wystawiłem w meczu z Sokołem, zaprezentowali się dobrze. Cieszę się, że przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mam do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Mam nadzieję, że kontuzje będą omijały mój zespół i powalczymy o czołowe miejsca w lidze. – powiedział trener Startu.

Rundę wiosenna piłkarze Startu rozpoczną spotkaniem z MKP Borutą Zgierz, natomiast Sokół Aleksandrów zmierzy się z PTC Pabianice.

Start Łódź 2:0 Sokół Aleksandrów
Bramki: Jackiewicz, Gawlik.