Śnieżnie, wietrznie i zwycięsko

Widzew Łódź wreszcie górą w sparingowym spotkaniu przed zbliżającą się rundą wiosenną w I lidze. W czwartym zimowym sparingu zespół Janusza Niedźwiedzia pokonał Ruch Chorzów 1:0 (0:0), a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Dani Villa w 77. minucie. Mecz odbył się w Ośrodku Treningowym Łodzianka, a piłkarzom przyszło grać w trudnych warunkach atmosferycznych.

Mimo padającego śniegu i silnego wiatru obie drużyny stworzyły niezłe piłkarskie widowisko. Były podbramkowe sytuacje, bramkarskie parady czy zwroty akcji. Widzew strzelił jedną, jedyną w tym meczu bramkę w momencie kiedy wydawało się, że to właśnie rywal jest bliższy jej strzelenia. W efekcie to jednak podopieczni Janusza Niedźwiedzia mogli ucieszyć się ze sparingowej wygranej. Cieszyć może z pewnością, oprócz wyniku, także dobra gra nowych zawodników – Martina Kreuzrieglera i Kristoffera Hansena, którzy coraz bardziej zgrywają się z nowymi kolegami.

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka: Dani Villa 77

Widzew: (I połowa): Reszka – Tanżyna, Nowak, Kreuzriegler – Owczarek, Karasek, Kun (31′ Chwałowski), Hansen, Gołębiowski – Kita, Montini

(II połowa): Reszka (64′ Wrąbel) – Stępiński, Tanżyna, Kreuzriegler (61′ Dębiński) – Owczarek (61′ Zieliński), Danielak, Chwałowski (61′ Hanousek), Villa, Nunes – Guzdek, Machałek