Janusz Niedźwiedź: To dla nas nauka

Nie udał się Widzewowi Łódź wyjazd do Zabrza. W piątkowym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy widzewiacy przegrali z Górnikiem aż 0:3 (0:3) przerywając w ten sposób serię sześciu spotkań bez porażki. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Widzewa Janusz Niedźwiedź przyznał, że kluczowa była pierwsza połowa. Poniżej jego wypowiedź.

Gratuluję Górnikowi zwycięstwa, bo ciężko na nie pracował, co było widać. Kluczowa była pierwsza połowa, w której popełniliśmy kilka prostych błędów, szczególnie przy pierwszej i trzeciej bramce, przy podaniach za plecy. Nam z kolei nic nie chciało wpaść. Żałowałem szczególnie tej okazji tuż przed gwizdkiem na przerwę, bo mogliśmy zejść do szatni przy stanie 1:3. W przerwie chcieliśmy natchnąć zespół, stąd aż trzy zmiany. Uważam, że to był dobry ruch, bo rezerwowi pokazali się z niezłej strony, a druga połowa była już lepsza. Z tych sytuacji, jakie mieliśmy, co najmniej jedna bramka powinna wpaść, ale się nie udało. Próbowaliśmy, ale minuty uciekały. Może gdybyśmy strzelili w pierwszych minutach po przerwie, to zespół nabrałby wiary. Przed nami chwila oddechu, bo z Radomiakiem gramy dopiero w niedzielę. Jedziemy dalej. Taki mecz nam się przydarzył i jest to dla nas nauka. Musimy dalej robić swoje i podnieść zespół przed kolejnym meczem. Mamy na to dziewięć dni – powiedział Niedźwiedź.

Źródło: widzewtomy.net