Bedlno wygrywa w derbach

W derbach ziemi kutnowskiej piłkarze GKS Bedlno pokonali 3:2 rezerwy trzecioligowego MKS Kutno. Dla zwycięzców gole zdobyli Remigiusz Michalak, Igor Poszeptowicz oraz Rafał Rybicki, który niefortunnie trafił do swojej bramki.

Dla podopiecznych Mieczysława Sztonderskiego spotkanie rozpoczęło się fatalnie. W 10. minucie Michał Sokołowicz wypiąstkował futbolówkę po dośrodkowaniu, a ta odbiła się od Rafała Rybickiego i zatrzepotała w siatce. Podrażnieni kutnianie dwadzieścia minut później doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Michał Arent, który pokonał Gajewskiego pięknym strzałem zza pola karnego.

„Miejscy” poszli za ciosem i tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę wyszli na prowadzenie. Gola znów zdobył Michał Arent, który sfinalizował dwójkową akcję z Maciejem Rogalą.

Drugie czterdzieści pięć minut było szczęśliwsze dla bedlnian, którzy zdobyli dwa gole. Najpierw w 60. minucie do wyrównania doprowadził Remigiusz Michalak, a dwanaście minut później wynik spotkania na 3:2 ustalił Igor Poszeptowicz, który wykorzystał problematyczny rzut karny. – Wydaje mi się, że arbiter popełnił błąd i nie powinien dyktować jedenastki – mówił Mieczysław Sztonderski, trener MKS II.

W końcówce kutnianie przycisnęli gospodarzy, ale świetnymi interwencjami popisywał się golkiper GKS-u i wynik nie uległ już zmianie.

GKS Bedlno – MKS II Kutno 3:2 (1:2)
Bramki: Rafał Rybicki 10′ (sam.), Remigiusz Michalak 60′, Igor Poszeptowicz 72′ (karny) – Michał Arent 31′, 45′

GKS Bedlno: Gajewski – Poszeptowicz, Skierski, Kamil Fabjanowski, Robert Fabjanowski, Dysierowicz, Michalak, Kosiorek, Łuczak, Pokorski; zagrali też: K. Gałązka, Ł. Gałązka, Pszczółkowski

MKS II Kutno: Sokołowicz – Ławniczak, Panek, Rogala, Rybicki – Grzegory, Jakubowski, Błaszczyk, Arent – Piotr Michalski, Michał Michalski