Mechanik Radomsko- podsumowanie

Gdyby nie walkower w meczu z LUKS Gomunice mistrzem jesieni piotrkowskiej klasy okręgowej byłby Mechanik Radomsko. Podopieczni trenera Rafała Ozgi mieliby trzy punkty przewagi nad swoim najgroźniejszym konkurentem do awansu do IV ligi. Na półmetku rozgrywek oba zespoły mają po tyle samo punktów.

W poprzednim sezonie Mechanik do połowy rundy wiosennej minionego sezonu walczył z Włókniarzem Moszczenica o awans do IV ligi. Nie udało się, ale nikt tragedii z tego nie robił. Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek w klubie nie ukrywano, że w tym sezonie liczy się tylko awans.
Zarządowi klubu udało się zatrzymać praktycznie wszystkich zawodników, którzy grali w poprzednim sezonie. Z podstawowego składu odszedł tylko Przemysław Szewczyk, który już pod koniec poprzedniego sezonu wyjechał do Szwecji. Udało się nawet wzmocnić zespół. Do drużyny Mechanika dołączyli: Dariusz Frączyk z Pilicy Przedbórz oraz Łukasz Dryja i Marek Michalski z Pilicy Koniecpol.
Na początku sezonu radomszczanie nie grali efektownie ale skrzętnie gromadzili punkty. Ciekawostką jest fakt, że w pierwszych pięciu meczach wszystkie bramki Mechanik zdobywał w drugich połowach i wszystkie mecze wygrał. A gdy już strzelił gola w pierwszej połowie to… przegrał w Zelowie z rezerwami Włókniarza. Podopieczni trenera Rafała Ozgi byli pierwszym zespołem, który na boisku odebrał punkty LUKS Gomunice. Niestety z dobrze znanego wszystkim powodu punkt wywieziony z Gomunic stracił. W pewnym momencie Mechanik miał już sześć punktów straty do Gomunic. Radomszczanie nie załamali się jednak, zwarli szeregi i do końca rundy już nie przegrali. Punkty Mechanikowi zdołał urwać jedynie zespół Zjednoczonych Bełchatów. Dobra gra radomszczan w drugiej części sezonu pozwoliła na zniwelowanie straty do zespołu z Gomunic.
Nie należy również zapominać o znakomitej postawie w Pucharze Polski. W „Turnieju Tysiąca Drużyn” radomszczanie wyeliminowali m.in. grający w III lidze Włókniarz Zelów. Odpadli dopiero po zaciętym boju z grającym w Młodej Ekstraklasie zespole GKS Bełchatów.

Jesienny bilans Mechanika Radomsko:
12 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki.
Bramki: 38:11
Strzelcy bramek:
Łukasz Gloc – 11, Tomasz Walioszczyk – 8, Marek Michalski i Marcin Antczak po 5, Dariusz Frączyk, Jakub Buliński, Adam Olejnik po 2, Marek Brych, Sebastian Mysłek, Marek Woźniak po 1.
W zweryfikowanym meczu z Gomunicami (na boisku 3:3) bramki dla Mechanika strzelili: Walioszczyk 2 i Olejnik – 1.

Autor: pejot