Mechanik wygrał w Białobrzegach

Piłkarze Mechanika Radomsko sprawili dużą niespodziankę wygrywając w Białobrzegach z Pilicą 1:0 (1:0) w spotkaniu 27. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zwycięskiego gola zdobył tuż przed końcem pierwszej połowy Tomasz Walioszczyk skutecznie egzekwując rzut karny.

Jedenastka podyktowana została za faul bramkarza Pilicy na szarżującym Adamie Olejniku. Do piłki poszedł Walioszczyk i dał Mechanikowi prowadzenie. W drugiej połowie inicjatywa należała do gospodarzy. Bardzo dobrze spisywała się jednak defensywa gości na czele z bramkarzem Rafałem Dawidem. Mechanik nastawił się na kontry i przy odrobinie szczęścia mógł strzelić jeszcze jednego gola.

Już przed meczem czuliśmy, że jedziemy po zwycięstwo. Cieszymy się z niego bardzo bo dawno nie dopisaliśmy do swojego dorobku trzech punktów. W drugiej połowie to gospodarze byli stroną przeważającą. My jednak się umiejętnie broniliśmy i dowieźliśmy w efekcie wygraną do ostatniego gwizdka sędziego. Już w poprzednich meczach z Legią II i Omegą Kleszczów widać było, że gramy coraz lepiej – skomentował mecz w Białobrzegach kierownik Mechanika Marcin Półrola.

Pilica Białobrzegi – Mechanik Radomsko 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Walioszczyk 45-karny

Mechanik: Dawid – Dryja, Frączyk, Michalski, Lewacki – Radziejewski, Szewczyk, Marcin Antczak (66′ Żak), Adam Olejnik, Kornacki – Walioszczyk (81′ Przemysław Olejnik).