Polonia Piotrków lubi wyjazdy

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo Polonii Piotrków stało się faktem. Podopieczni Roberta Grzesiuka rozgromili wicemistrza rozgrywek poprzedniego sezonu KS Paradyż 4:1 (2:1) w spotkaniu 6. kolejki IV ligi łódzkiej. Po dwa gole dla piotrkowian strzelili: Mariusz Zaor i Adrian Malicki. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Przemysław Bińkowski.

Początek meczu był wyrównany choć niewielką przewagę mieli przyjezdni. Polonia wyszła na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Mariusza Zaora. Paradyżanie od razu rzucili się do odrabiania strat. W 27. minucie wyrównującego gola strzelił Przemysław Bińkowski. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Trzy minuty później miejscowych kibiców uciszył Adrian Malicki.

Po zmianie stron optyczna przewaga należała do piotrkowian. Polonia grała głównie z kontry i wykorzystała nadarzające się okazje. W 62. minucie ponownie do siatki gospodarzy trafił Zaor, który wykorzystał świetne zagranie Malickiego. Paradyżanie byli bliscy strzelenia kontaktowej bramki, ale po strzale Bińkowskiego piłka odbiła się od słupka. W 87. minucie końcowy rezultat ustalił strzałem z rzutu wolnego Malicki.

KS Paradyż – Polonia Piotrków 1:4 (1:2)
Przemysław Bińkowski 27 – Mariusz Zaor 16, 62, Adrian Malicki 30, 87

Paradyż: Łukasik – Majsak, Kalinowski, Telus, Majewski – Bańczyk (46′ Kos), Berc ż, Gambka ż (69′ Śliwka), Bińkowski ż (78′ Lenart) – Grzybek (46′ Jura), Koćmin.

Polonia: Błażejewski – Niemiec, Kukułka, Grzybowski, Jarzembowski – Zaor (78′ Rak), Gul, Kowalczyk, Wrona (46′ Basiński) – Paprocki, Malicki.