LKS Rosanów rozpoczął od remisu

Od remisu serię meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym rozpoczęli piłkarze czwartoligowego LKS Rosanów. Podopieczni nowego szkoleniowca Marcina Herskiego zremisowali ze Stalą Głowno (łódzka klasa okręgowa) 3:3 (2:1). Był to pierwszy z sześciu sparingów rosanowian w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Nie wiadomo jeszcze na boiskach, której klasy rozgrywkowej będą w najbliższym sezonie występować piłkarze z Głowna, ale podopieczni trenera Marka Pawlaka zawiesili czwartoligowcowi poprzeczkę bardzo wysoko. W pierwszej połowie w 12. minucie bramkę dla LKS z rzutu karnego strzelił Błażej Bujalski, a dziewięć minut później na listę strzelców wpisał się Kamil Wiktorski. Po przerwie swoje trafienie dołożył Tomasz Kurstak.

LKS Rosanów w trakcie przygotowań rozegra jeszcze pięć spotkań towarzyskich. W sobotę 18 lipca rosanowianie rozegrają dwa pojedynki z LKS Kwiatkowice i Orłem Nieborów. Następnie 22 lipca zmierzą się z Górnikiem Łęczyca, 25 lipca z Sokołem Aleksandrów, a 1 sierpnia zakończą przygotowania meczem kontrolnym z Zawiszą Rzgów.